Pierwsza płyta zespołu okazała się jak dotąd ich największym sukcesem. Album zawiera nagrania w których umiejętnie połączono elementy popu, reggae, dance i techno. Wszystko to stworzyło niezwykle przebojową i nowatorską , jak na 1993 rok, propozycję. Wydano 7 singli promujących album, które osiągały wysokie pozycje na listach przebojów. Album był nominowany i zdobywał prestiżowe nagrody na całym świecie. Trafił nawet do Księgi Rekordów Guinesa jako "najlepiej sprzedający się debiutancki album wszechczasów".

DOSTĘPNE WYDANIA


HAPPY NATION (grudzień 1992)
Pierwsze wersja albumu, z dyskotekową kulą na okładce, została wydana w Europie i Azji. Pierwsze wersje miały czarno-biały booklet , późniejsze wersje były kolorowe. Album ukazał się jako wydawnictwo wytwórni Mega Record/Metronome.


THE SIGN (listopad 1993)
Płyta Happy Nation stała się tak bardzo popularna w Europie, że była prywatnie importowana i sprzedawana na amerykańskim rynku muzycznym. W związku z tym Arista Records, firma fonograficzna, która miała wydać Happy Nation w Ameryce, zdecydowała się stworzyć własną wersję - The Sign. Miała być ona konkurencyjna w stosunku do europejskiej wersji, dlatego zmieniono design i dokonano pewnych zmian w liście utworów: Münchhausen (Just Chaos), Fashion Party, My Mind (Mindless Mix), Dimension Of Depth, Wheel Of Fortune (Original Club Mix) zostały zastąpione przez całkiem nowe piosenki: The Sign, Don't Turn Around, Living in Danger. Ponadto Waiting for Magic zostało zamienione na remix Waiting for Magic (Total Remix 7"). Album był rozprowadzany w Ameryce, Azji, Afryce.


HAPPY NATION U.S. VERSION (wrzesień 1993)
Wytwórnia Mega Records/Metronome zdecydowała się na wydanie amerykańskiej wersji albumu w Europie jako Happy Nation U.S.Version. Do listy utworów zostały dodane jeszcze dwie piosenki: Hear Me Calling oraz Happy Nation (Remix). Album sprzedawano w Europie, Azji i Australii.

W niektórych krajach album różni się wyglądem i zawartością. W Chinach powstała wersja z całkiem inną okładką i zmianami na liście piosenek: (usunięto z niej Münchhausen (Just Chaos) i Dimension Of Depth). Z kolei afrykańska wersja albumu posiadała całkiem inny design płyty CD.

W Polsce oficjalnie zostało wydane tylko Happy Nation U.S.Version na kasecie (nakładem Polygram Polska).Wersje na płytach były importowane z Europy.


NAGRODY I NOMINACJE
DIAMENTOWA PŁYTA: Kanada, Francja, USA

PLATYNOWA PŁYTA: Argentyna (4x), Australia, Austria, Chile, Chiny, Dania (4x), Holandia (2x), Hong-Kong, Indie, Indonezja (4x), Japonia (4x), Korea (7x), Malezja (10x), Meksyk (3x), Niemcy (3x), Norwegia (2x), Nowa Zelandia (3x), Portugalia, Szwecja (2x), Szwajcaria (2x), Wielka Brytania (2x)

ZŁOTA PŁYTA: Belgia, Brazylia, Czechy, Finlandia, Grecja, Irlandia, Południowa Afryka, Tajlandia, Włochy

GRAMMY AWARDS: Najlepszy Album Pop 1994 "The Sign" (nominacja)

BILLBOARD MUSIC AWARDS: Album Roku 1994 "The Sign"

SPRZEDAŻ
ŚWIAT: ponad 23 miliony egzemplarzy
POLSKA: brak danych


NAWYŻSZA POZYCJA W TOP10 NA LISTACH BESTSELLERÓW
#1 - Belgia, Chile, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Kanada, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania, USA
#2 - Włochy, Holandia, Szwajcaria,
#3 - Austria, Finlandia, Japonia, Szwecja
#4 - ------
#5 - ------
#6 - ------
#7 - ------
#8 - Hiszpania, Szwajcaria
#9 - ------
#10 - ------

SINGLE PROMUJĄCE
Wheel Of Fortune (1992)
All That She Wants (1993)
Happy Nation (1993)
Waiting For Magic (1993)
The Sign (1993)
Don't Turn Around (1994)
Living In Danger (1994)